Sukcesy win z oferty Domu Wina podczas Concours Mondial de Bruxelles!

2022-06-21

Concours Mondial de Bruxelles to jeden z najważniejszych konkursów winiarskich na świecie, podczas którego ocenie poddawane są wina pochodzące z rozmaitych regionów i z bardzo różnych półek cenowych. Jego niezależność, rygorystyczne standardy i procedury oceny gwarantują jakość nagrodzonych medalami win.

Obecnie wina degustowane są w czterech różnych sesjach, tak aby każdy rodzaj mógł być profesjonalnie oceniony w zależności od jego specyficznych cech. W maju odbyła się sesja poświęcona winom białym i czerwonym, a także ta, podczas której oceniano wina różowe. Podczas kolejnych sesji w szranki staną wina słodkie i wzmacniane oraz musujące.

Dwadzieścia lat doświadczeń pozwoliło konkursowi stać się punktem odniesienia wśród międzynarodowych konkursów winiarskich. Tym bardziej cieszą medale przyznane podczas niego winom z oferty Domu Wina, w szczególności na uwagę zasługuje Grand Gold Medal zdobyty przez naprawdę znakomite słoweńskie wino Bagueri Merlot 2017 powstające w Vinska Klet Goriška Brda, a także przez Ramón Bilbao Reserva 2016. Złote medale wywalczyły także Mirto 2016 i Ramón Bilbao Rosado 2021 z Rioja, Tinto Pesquera Reserva 2018 i Condado de Haza Reserva 2018 z Ribera del Duero oraz Château Lamothe-Vincent Réserve 2020 z Bordeaux. W oczach wymagającego jury na srebro zasłużyły Château Lamothe-Vincent Blanc Réserve 2021 i Château Lamothe-Vincent Héritage 2021, świetny mołdawski kupaż Merlot Cabernet Sauvignon 2017 z serii Individo, a także Ramón Bilbao Crianza 2019 z Rioja.


Kalendarium sprawdź kalendarz wydarzeń
pixelpixelpixelpixelpixelpixel