Złoto na Mundus Vini dla Casal da Coelheira Reserva Tinto!

2021-03-20

Spieszymy z radosnym doniesieniem o złotym medalu zdobytym podczas konkursu Mundus Vini przez portugalskie wino z naszej oferty Casal da Coelheira Reserva Tinto.

W przypadku sukcesu odniesionego przez to konkretne wino radość jest niejako podwójna, jako że portugalski region Tejo, z którego pochodzi, bynajmniej nie należy do najbardziej docenianych obszarów uprawy winorośli w Portugalii. Znacznie większym uznaniem cieszą się Douro czy Dão.

Jak dowodzi złoty medal dla Casal da Coelheira czasami warto swe winiarskie peregrynacje nieco poszerzyć także o miejsca uznawane za mniej prestiżowe, gdyż można w nich znaleźć prawdziwe perełki.

Jeśli ktoś obawia się sięgnięcia po wino z mało znanego regionu dla bezpieczeństwa zawsze może podeprzeć się autorytetem Mundus Vini uznawanego obecnie za jeden z najważniejszych konkursów winiarskich na świecie. Co roku, podczas degustacji „w ciemno” ocenianych jest 11 tysięcy win, co dowodzi jego rangi.

Aktualnie konkurs odbywa się w dwóch turach – pierwsza ma miejsce w lutym, druga w sierpniu. W międzynarodowych komisjach zasiadają sławy winiarskiego świata rekrutujące się spośród enologów, sommelierów, dziennikarzy winiarskich i ludzi zawodowo zajmujących się handlem winem.

Jednym słowem złoty medal Mundus Vini jest osiągnięciem, którym warto się chwalić. Stanowi dodatkowe potwierdzenie wysokiej jakości wina, którą Dom Wina jako importer docenił już wiele lat temu, wprowadzając wina powstające w niewielkiej rodzinnej winiarni nad Tagiem do swej oferty. Twórcą ich wszystkich jest Nuno Falcão Rodrigues, gospodarujący wraz z ojcem na 50 hektarach rozmieszczonych wzdłuż brzegów Tagu winogradów. Z powodzeniem uprawiają na nich zarówno odmiany białe – fernão pires, malvasia czy arinto, jak i czerwone takie jak touriga nacional, touriga franca, a nawet, co znowu nie tak często ma miejsce w Portugalii, cabernet sauvignon.

To właśnie umiejętne zestawienie trzech ostatnich zaowocowało docenionym przez jury Mundus Vini winem. Jego wyrazistą, mocno portugalską osobowość wzbogacono o rys międzynarodowy dodatkiem caberneta sauvignon, ale i tak w kupażu touriga nacional króluje bezapelacyjnie. Odpowiada za wspaniałą intensywność i głębię wina umiejętnie dzieląc się odpowiedzialnością za jego znakomitą strukturę i wyraźnie zaznaczone, ale doskonale zintegrowane taniny, z cabernetem sauvignon.

Doskonałe wino, którego niekwestionowane walory umiejętnie podkreśli jeszcze pieczona jagnięcina, dziczyzna, a także długo dojrzewające sery. Casal da Coelheira Reserva Tinto to znakomity wybór na ciągle jeszcze dość długie, zdecydowanie chłodne, wietrzne, a często także i deszczowe wieczory. W towarzystwie takiego wina na pewno łatwiej będzie dotrwać do wiosny!

 

poznaj Casal da Coelheira Reserva Tinto

 

Kalendarium sprawdź kalendarz wydarzeń
pixelpixelpixelpixelpixelpixel