Wina znad Orbiel – świetna relacji jakości do ceny

2021-02-05

 

kliknij i zarejestruj się na platformę hurtową

 

Orbiel&Freres to marka należąca do R-wines, znanego producenta win z Langwedocji-Roussillon. Win lekkich, nadzwyczajnie świeżych i głęboko owocowych, o świetnej relacji jakości do ceny.

Hugh Ryman, dyrektor R-wines, to z pochodzenia Brytyjczyk, który spełnił marzenie wielu swoich rodaków, przeprowadzając się do Bordeaux i kończąc studia enologiczne. Stał się tym samym inspiracją dla twórców filmu Ridleya Scotta Dobry rok. W ramach praktyk winiarskich pracował dla takich producentów jak Château Petrus czy Château d’Yquem, a następnie w kilkunastu innych winiarniach na całym świecie. Swoje doświadczenie przeniósł następnie do Langwedocji, konkretnie zaś w okolice Minervois (płynie tam, na północ od słynnego Carcassonne rzeka Orbiel), gdzie dzięki współpracy z kilkoma winiarskimi kooperatywami tworzy wina, których wysoka jakość idzie w parze z bardzo rozsądną ceną.

Świetnym reprezentantem stylu Rymana jest wino Orbiel&Freres Grenache Syrah z królujących w Langwedocji odmian grenache i syrah. Pierwsze skrzypce gra w nim grenache – dojrzałe maliny i jeżyny, miękka i delikatna tanina, nieprzesadna kwasowość. Syrah w tym duecie przypadły drugie skrzypce, ale wzbogaca wino nie tylko o głęboki kolor, ale również strukturę, wigor i długą, nieco pikantną końcówkę. Aromaty owocowe uzupełnia charakterystyczna dla czerwonych win z okolic Carcassonne nuta garrigue, czyli mieszanka śródziemnomorskich traw i ziół.

Wszystkie wina Orbiel&Freres świetnie łączą się kulinarnie, stanowiąc tym samym idealną propozycję do karty win w restauracji. Nowoczesny design etykiet całej kolekcji w połączeniu z jakością win sprawiają, że idealnie nadają się także na prezent.

 

Poznaj wina Orbiel&Freres
Kalendarium sprawdź kalendarz wydarzeń
pixelpixelpixelpixelpixelpixel