Urugwajska Bodega Garzón druga w rankingu najlepszych winnic świata

2021-02-04

 

kliknij i zarejestruj się na platformę hurtową

 

World's Best Vineyards to prestiżowy konkurs wyróżniający winiarnie, w których udało się w zupełnie niezwykły sposób połączyć najwyższą jakość win z doskonałymi warunkami do podejmowania enoturystów.

W pierwszej dziesiątce nagrodzonych w 2020 roku winiarni znalazły się m.in. takie sławy jak argentyńska winiarnia Zuccardi (1 miejsce), kalifornijska Opus One oraz Robert Mondavi Winery, hiszpańska Bodega Marqués de Riscal, włoska Antinori nel Chianti Classico, austriacka Domäne Wachau czy niemiecka Schloss Johannisburg.

Obok rzeczywiście imponującej infrastruktury turystycznej, na którą składa się niezwykle bogata oferta degustacji oraz potężna restauracja mogąca pomieścić 120 osób ze spektakularnym widokiem na winnice, Bodega Garzón jest producentem jednych z najsłynniejszych win Południowej Ameryki.

Dwa absolutnie flagowe wina to Garzón Balasto stworzone z tannata z dodatkiem cabernet franc, marselan i petit verdot, starzone we francuskim dębie przez 20 miesięcy. W międzynarodowych konkursach i ocenach krytyków Balasto regularnie otrzymuje oceny między 94 a 95 punktów. Drugie z wielkich win Garzón to Tannat Single Vineyard dojrzewany we francuskim dębie przez 12 miesięcy, który (rocznik 2017) otrzymał platynowy medal "Decantera" jako najlepsze czerwone wino odmianowe, to zdecydowanie wina dla konesera.

Bodegas Garzón to dzieło Alejandro Bulgheroniego, jednego z najbogatszych ludzi świata. Bulgheroni ma także winnice w Toskanii, Kalifornii, Bordeaux czy dolinie Barossa. Ale ta w Garzón jest przedsięwzięciem zupełnie wyjątkowym – to w zasadzie samowystarczalna (także energetycznie) farma, na której obok wina wytwarza się wszystkie podstawowe produkty spożywcze, od warzyw po mięsa ze zwierząt własnej hodowli, zaś w tutejszej restauracji można wszystkie te składniki znaleźć na talerzu.

 

Poznaj wina Bodega Garzón
Kalendarium sprawdź kalendarz wydarzeń
pixelpixelpixelpixelpixelpixel