Dostępne ostatnie 100 butelek Palona Sauternes Cask Finished
To ostatnia chwila, by zaopatrzyć się w jedną ze stu ostatnich butelek wódki Palona Sauternes Cask Finished, niepowtarzalnego produktu, który łączy w sobie najlepsze polskie tradycje dojrzewania wódki w dębie ze sprawdzonym przez producentów whisky pomysłem, by waniliowo-dębowe nuty destylatu połączyć z odrobiną prawdziwie francuskiej słodyczy.
Autorskie alkohole powstające w krótkich, kolekcjonerskich seriach, to pomysł stary jak świat. Czasem powstają w limitowanych seriach np. kilkudziesięciu beczek czy kilkunastu tysięcy butelek. Ale Palona Sauternes Cask Finished to wódka zupełnie wyjątkowa – zgodnie z zamysłem autorów powstało jej zaledwie 960 butelek. Rozlane zostały łącznie do trzech beczek, z których każda nadała destylatowi nieco inny charakter.
Nie są to jednak beczki zwyczajne. Palona Sauternes Cask Finished leżakuje bowiem w dwóch rodzajach dębu. Najpierw dojrzewa w beczkach z białego dębu amerykańskiego, a następnie we francuskich barriques, w których wcześniej dojrzewało najsłynniejsze słodkie wino świata, bordoski sauternes. Efektem takiego zabiegu jest niezwykle wyrafinowany alkohol o barwie bursztynu, pachnący miodem, wanilią i orzechami z delikatnym podbiciem dębu, które jeszcze wyraźniejsze staje w ustach.
