Weź udział w drugiej edycji Mistrzostw Polski Młodych Sommelierów Chaîne des Rôtisseurs!

2024-05-16

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji Mistrzostw Polski Młodych Sommelierów Chaîne des Rôtisseurs! Jeśli masz nie więcej niż 28 lat, winiarstwo jest twoją pasją i jesteś lub marzysz o tym, by w przyszłości zostać sommelierem, jesteś odpowiednim kandydatem do konkursu!

International Jeunes Sommeliers Competition 2024

Zawody składać się będą z dwóch części: teoretycznej pisemnej gdzie trzeba będzie odpowiedzieć na 60 pytań, oraz części praktycznej obejmującej serwis i rozpoznawanie wina i alkoholi. Wyniki ogłoszone będą w trakcie uroczystej kolacji po zawodach, na którą wszyscy uczestnicy są zaproszeni w ramach uczestnictwa w Mistrzostwach. Nagrodą za zwycięstwo jest reprezentowanie Polski na International Jeunes Sommeliers Competition 2024 w Lizbonie (Portugalii). Organizatorzy pokrywają pełne koszty uczestnictwa w tym pobyt i zakwaterowanie.

Dla osób zainteresowanych Dwór Sieraków oferuje zniżkowe ceny na noclegi wraz ze śniadaniem.

W zawodach weźmie udział maksymalnie 30 osób. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo preselekcji chętnych.

Na zgłoszenia kandydatów organizatorzy czekają do 8 czerwca br. do godz. 12.00.

Chaîne des Rôtisseurs jest międzynarodowym stowarzyszeniem gastronomicznym, założonym w 1950 roku w Paryżu. Organizacja bazuje na historycznej tradycji Francuskiego Królewskiego Cechu Kucharzy powstałego za czasów Luisa IX w 1248 roku. Zajmuje się sztuką kulinarną, szerząc wartości prawdziwej gastronomii ze szczególnym uwzględnieniem sztuki stołu. Członkami stowarzyszenia są zarówno osoby profesjonalnie związane z gastronomią, hotelarstwem, winem, jak również zwykli miłośnicy kuchni i wina, podzielający wartości stowarzyszenia. Organizacja dzisiaj ma około 70.000 członków z 73 krajów w tym z Polski.

Link do rejestracji

Regulamin i opis konkursu: https://competitions.chainedesrotisseurs.com/pages/17/the-competition.html

Strona organizacji : https://www.chainedesrotisseurs.com/?lang=en

Patronem konkursu jest Polska Rada Winiarstwa


Kalendarium sprawdź kalendarz wydarzeń
pixelpixelpixelpixelpixelpixel