Fantastyczne oceny win Laurent Perrachon w magazynie „Wine Enthusiast”!

2022-06-03

Spieszymy z radosnym doniesieniem o znakomitych ocenach nowych w ofercie Domu Wina win z regionu Beaujolais otrzymanych podczas panelu degustacyjnego jednego z najważniejszych magazynów winiarskich świata „Wine Enthusiast”.

Dostępne w Domu Wina Juliénas Roche Bleue 2020 zostało ocenione na 91 punktów, Moulin à Vent Terres Roses 2020 – na 93 punkty wraz z wyróżnieniem Editor’s Choice, Morgon Corcelette 2020 – na 92 punkty, dodatkowo zasługując w oczach degustatorów na wyróżnienie Cellar Selection, a Fleurie Vieilles Vignes 2020 – na 93 punkty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z naszą nową ofertą win z Beaujolais w tak znakomitym wydaniu!

Warto przekonać się osobiście, że ze wszech miar zasługują na uwagę, a już na pewno nie powinny być postrzegane przez pryzmat beaujolais nouveau. Zachęcamy do odkrycia, jak potrafi smakować właściwie i z prawdziwym znawstwem tematu potraktowana odmiana gamay uprawiana w najlepszych, choć czasem bardzo zróżnicowanych siedliskach tego wciąż borykającego się z problemami i walczącego o zaistnienie w masowej świadomości regionu. Wszak Beaujolais leży o przysłowiowy rzut beretem od Burgundii stanowiącej zagłębie najwspanialszych i najszlachetniejszych win świata. Dobrze jest zapoznać się najpierw z niuansami siedlisk Beaujolais, a kontakt z gamay potraktować w charakterze przygotowania na zetknięcie z wyjątkowo humorzastym pinot noir. Potem, podążając małymi kroczkami, spokojnie można zabrać się za odkrywanie najważniejszych climats Burgundii ze wszystkimi wspaniałościami, które mają do zaoferowania. Do Burgundii nie prowadzą wszystkie drogi winiarskiego świata, ale ta wiodąca przez Beaujolais – na pewno tak!

Kalendarium sprawdź kalendarz wydarzeń
pixelpixelpixelpixelpixelpixel